Сторінка для батьків

Малюки та іноземні мови
Володіння кількома іноземними мовами сьогодні – це один із великих кроків до кращого майбутнього. Щоденно ми стикаємося все з більшою кількістю слів іншомовного походження під час користування комп’ютером та у професійній діяльності. Пропоную кілька порад щодо вивчення іноземних мов з вашими малюками на прикладі англійської.

Коли ж починати вивчати іноземну мову? Дослідники вже довго ведуть суперечки: одні вважають, що малюк сприймає іноземні слова уже з пелюшок, інші ж - навпаки, відстрочують цей «початок» до 5-6-річного віку. Праві і ті, і інші, тому що це залежить тільки від вашої дитини, а не від статистики. Ця межа може коливатись так само, як і всі інші строки. Хтось може зробити свій перший крок у рік, а хтось – і в більше ніж два роки, один візьме до рук книжку раніше, ніж інший. Але існують кілька загальних правил та рекомендацій, які підійдуть будь-якому маляті.

Поради батькам: вчимось робити уроки!
Весь день з'їдають уроки. Вони, немов хижаки, позбавляють малюків улюблених ігор, спілкування з друзями, прогулянок з близькими людьми. Поступово отруюючи дитяче життя, домашні завдання, врешті-решт, стають важкою повинністю, майже покаранням. А це вже небезпечно, адже від розпачу лише один крок до небажання вчитися.
        Звідси висновок: витрата учнем непомірно великої кількості часу на приготування уроків - сигнал неблагополуччя - явище ненормальне і неприпустиме.    

Поради батькам: Як допомогти дитині адаптуватися в новому колективі!
Навіть доросла людина, відправляючись у перший раз на нову роботу, відчуває деяке хвилювання від майбутньої зустрічі з майбутніми колегами. Що вже говорити про дитину, для якої донедавна світ обмежувався лише родичами і близькими друзями? Як це не сумно, але іноді ми, батьки, самі сприяємо тому, що син або дочка не вміють налаштовувати стосунки з однолітками.
Діти, які ретельно оберігалися і виросли в нескінченній турботі просто не готові до прийняття самостійних рішень. І це не порожні слова: якщо чадо хоче пограти, ми за руки ведемо його до пісочниці і знайомимо з іншими малюками, при першій же сварці в тій же пісочниці першими біжимо на допомогу своєму малюку. Все це незмінно відкладається в підсвідомості дитини, і вона переконується: старші завжди поруч, і боятися нічого.

На жаль, з приходом у дитячий садочок або школу малюка неминуче чекає величезне і, можливо, перше велике розчарування - він більше не центр всесвіту, і постояти за нього абсолютно нікому. Тут недалеко і до стресу. Невипадково багато дітей влаштовують мамам і татам справжні ранкові істерики: "Нікуди не піду!". Але ж усього цього могло б і не бути, якби від початку чадо вчили самостійності. Як це зробити?        

        Читати далі



Поради батькам учнів молодших класів щодо вивчення англійської мови!

1. Повторюйте разом із дитиною вивчені на уроці слова та вирази у вигляді гри. Нехай дитина буде вашим учителем (якщо ви недостатньо володієте англійською або взагалі не володієте нею). Грайте у ті ігри, які були на уроці.
2. Якщо у дитини труднощі у вимові, проконсультуйтесь у вчителя. Якщо дитина погано запам‘ятовує слова та правила, учитель підкаже вам прийоми запам‘ятовування інформації.
3. Якщо є можливість, купуйте дитині книжки для позакласного читання. Вибір книжки вам підкаже педагог. При цьому контролюйте процес читання та розуміння прочитаного.
4. Виготовляйте предметні малюнки та інші наочні посібники разом із дитиною, водночас запам‘ятовуючи нові слова.
5. Розповідайте дитині, наскільки важливим є вивчення англійської мови людині
майже будь-якої професії.
6. Якщо дитина не засвоїла навчальний матеріал через хворобу або через іншу поважну причину, одразу зверніться до вчителя. Він розповість вам, як організувати допомогу
дитині вдома.

Як навчити дитину говорити англійською?

Чи задумувались Ви коли-небудь над тим, як вчиться говорити маленька дитина? Чи підраховували Ви кількість допущених помилок у мовленні дитини, і скільки разів Ви виправляли її? Безліч разів. Але оскільки наше мислення безперервне і постійне, так і наше мовлення може бути безперервним. Виправляючи дитину, ми не помічаємо, що маля не відразу засвоює правильне слово.
А коли починається вивчення іноземної мови, чомусь очікується, що дитина повинна засвоїти нові слова відразу ж, почувши їх всього кілька разів, більшість з яких не тільки нові, а ще й не асоціюються у неї ні з чим.
Турботливі батьки проявляють ініціативу і записують дітей до репетиторів. Дуже схвально. Та 2 - 3 заняття на тиждень, як показує практика, не вирішують проблему. Як би не викладався вчитель, а без щоденних регулярних занять успіху можна досягти років через 7 – 10. Так, не дивуйтесь, багато втрачається за 2 - 3 дні перерви між заняттями, коли немає іншомовного спілкування.
Як один із шляхів вирішення цього питання пропоную батькам спілкуватися з дитиною на англійській мові. Почніть з простого - привітань вранці, по телефону, прощань при розставанні. Не турбуйтесь про рідну мову, нею діти розмовлятимуть з друзями та знайомими.
Також це один із способів безпеки. Якщо хтось зателефонує Вашим дітям від Вашого імені, а привітається не англійською, це стане своєрідним попередженням.
Подаю коротенький список привітань, який при бажанні можна розширити і вдосконалити.
Hello! Hi! – Привіт!
Hello, everyone! - Привіт усім!
How are you? - Як поживаєш?
I’m fine, thanks. - Дякую, добре.
And how are you? - А ти як?
I’m very well, too. - Я також дуже добре.
I’m glad to meet you. - Радий зустрітися з тобою.
Pleased to meet you. - Радий зустрітися з тобою.
Nice to meet you, too. - Я також.
I’m glad to greet you. - Радий привітати тебе.
Good morning! - Доброго ранку!
Good afternoon! - Доброго дня!
Good day! - Доброго дня!
Good evening! - Доброго вечора!
Goodnight! - Добраніч!
Goodbye! - До побачення!
Bye! - До побачення!
So long! - Бувай!
See you soon. - Незабаром побачимося.
See you! - До побачення! Побачимося!
See you later! - До зустрічі!
Take care! - Тримайся!

Take care of yourself! - Бережи себе! Будь здоровий!

1 коментар: